Josef Valuch 28.09.2023 bonsaje

Výstava bonsají v Kroměříži právě začala

Čas – největší umělec. To je motto prezentace několika desítek vzácných stromů, které v rámci podzimní Florie představí Bonsaimuzeu Isabelia.

Na výstavišti v Kroměříž je k vidění jedinečná kolekce bonsají, kdy stáří některých exponátů dosahuje až 600 let. Sbírka Bonsaimuzea Isabelia nemá co do počtu i stáří jednotlivých bonsají v Evropě obdobu.

Kreativně pojatá suchá zahrada

Komentované prohlídky Josefa Valucha: zasvětí vás do historie a tajů bonsají a poodhalí tajemství péče o ně. A nebude chybět ani poutavé vyprávění o cestách za těmito skvosty daleké Asie!

Ukázka ikebany:
ponořte se do umění aranžování japonských květin a naučte se vytvářet krásu z přírodních materiálů. Není to nijak složité, vyzdobit si můžete i váš domov.

Čajový obřad:
po procházce výstavou si odpočiňte a uvolněte se při našem čajovém obřadu, který probíhá v tradičním japonském stylu. Vychutnejte si pravý japonský čaj a atmosféru klidu a pohody...

Nákup a poradenství: během výstavy si můžete také koupit bonsaje, misky, nářadí a vše, co potřebujete k péči o bonsaje. A rádi vám tu s pěstováním i poradí.Momentky z prvního dne výstavy...

Nenechte si ujít příležitost ponořit se do nádherného světa bonsají a japonské kultury! Těšíme se na vás! Přijďte se svými přáteli a rodinou! Tato akce bude nezapomenutelným zážitkem pro všechny věkové kategorie.

Do expozice bonsají se vstupuje bránou Torii

Kdy a kde: 28. září - 1. října 2023 Výstaviště Kroměříž a.s., K Výstavišti 4069/8, 767 01 Kroměříž